Vedeli ste, že ...?

Callanova metóda ako dôkaz úspechu v učení sa angličtiny

Originálna Callanova metóda

Originálna Callanova metóda sa objavila na slovenskom trhu už v roku 2003? Práve vtedy po prvý krát zverejnila jazyková škola Anglická škola® svoju web stránku www.anglickaskola.sk, na ktorej začala ponúkať kurzy vtedy na Slovensku ešte úplne neznámej metódy. Začiatkom roka 2004 sme otvorili prvé kurzy a odvtedy patríme k najkvalitnejším jazykovým školám na Slovensku. Sme prvá škola, ktorá priniesla Callanovu metódu (vo svete má už viac ako 30- ročnú tradíciu) na Slovensko. Začali sme so štyrmi lektormi. Teraz pre nás denne pracuje skvelý tím vyše 25 lektorov, špeciálne školených na výučbu touto metódou. Okrem Bratislavy sme v roku 2004 založili aj pobočku Anglickej školy v Prahe a od februára 2008 učíme aj v neďalekom Pezinku – na podnet našich študentov sme otvorili jednu triedu aj v tomto meste a dnes už otvárame kurzy ráno aj večer počas celého týždňa na celom poschodí na Holubyho 37.

O Callanovej metóde

Callanova metóda má svoj pôvod vo Veľkej Británii a výrazne sa odlišuje od klasických metód výučby anglického jazyka. Jej základom je rýchlosť, opakovanie a opravovanie. Pomocou lektora sa študent posúva a zdokonaľuje v jazyku 4x rýchlejšie ako v inom kurze a odbúrava bariéru porozumenia a reagovania na počuté slovo. Aktuálne vychádza najnovšia edícia učebníc Callanovej metódy, ktorou na Slovensku učíme ako jediní, keďže máme záujem na udržaní kvality a ponúkať našim študentom certifikovanú metódu priamo od jej vynálezcov z Londýna.

Anglická škola® - tradícia a kvalita

Anglická škola® má už od začiatku stálych dlhoročných klientov, či už jednotlivcov, ktorí chodia na kurzy priamo k nám, alebo firmy, študujúce s nami už pár rokov. Sme hrdí, že množstvo našich študentov sa odhodlalo po ukončení kurzu u nás získať medzinárodný certifikát a boli úspešní. Snažíme sa o kontakt so študentom nielen na hodinách, ale organizujeme "out-door" aktivity a medzi študentmi veľmi obľúbené SEMINÁRE O ANGLICKOM JAZYKU, kde sa študenti okrem zaujímavostí z oblasti jazyka dozvedia čo-to aj z našej "kuchyne".

Anglická škola® je meno tradície a kvality. Túto filozofiu sa snažím udržiavať v tejto škole už vyše 6 rokov. Začala som tu ako lektorka ešte počas štúdia na VŠ, neskôr som bola prijatá do "full-time" zamestnania ako manažérka školy a už štvrtý rok sa starám o školu ako riaditeľka a spolumajiteľka spoločnosti. Za 8 rokov existencie AŠ sme vyškolili takmer 100 lektorov, ktorí aj po skončení práce tu u nás zostávajú s nami v úzkom kontakte, mnohí sa dokonca vracajú a radi u nás opäť učia. Čo ma teší ešte viac, vracajú sa aj naši starí študenti, ktorým sa snažíme vyjsť v ústrety, aj keď už s nami prebrali asi všetko (a ešte viac) J Podobne úzke vzťahy udržujeme aj s našou materskou Callan School of English v Londýne, kde sme dostali prvotné a najdôležitejšie školenie o metóde a jej používaní pri výučbe. Snažíme sa, aby ste sa u nás naučili to, čo sa inde nenaučíte a zároveň sa cítili ako doma. Úprimne dúfam, že sa nám to darí. Čo poviete?

Mgr. Simona Kováčiková riaditeľka Anglickej školy