Andrej Batyás

Moje meno je Andrej Batyás, mám 20 rokov a pochádzam zo stredného Slovenska z malebnej dediny Utekáč J Vyštudoval som na Bilingválnom Evanjelickom gymnáziu v Tisovci, kde som intenzívne študoval anglický jazyk hlavne v americkej angličtine. Počas školy som sa zúčastňoval  rôznych zaujímavých udalostí, kde som aktívne pracoval s anglickým jazykom, čo je v podstate aj dôvodom  prečo som sa začal zaujímať o prácu lektora v Anglickej škole. Tri roky som sa venoval akademickej debate, prostredníctvom ktorej som sa zúčastnil  na dvoch celosvetových fórach „IDEA Youth Forum“ v Istanbule a v Mexiku, kde som spolu s mojím tímom reprezentoval našu krásnu krajinu. V akademickej debate bolo dôležité prostredníctvom argumentov obhájiť svoju pozíciu v debate, kde sú dve strany – tá čo súhlasí s danou tézou a tá, ktorá jej odporuje. Myslím, že hlavne skúsenosti z týchto aktivít môžem plne uplatňovať aj popri učení v jazykovej škole, pretože je dôležité nájsť správnu cestu pri vysvetľovaní rôznych javov v tomto jazyku.  Jazyk využívam každý deň, či už pri štúdiu, konverzácii so zahraničnými kamarátmi, pri cestovaní a  veľmi rád predávam svoje znalosti a skúsenosti druhým ľuďom, pretože sám viem, aké je v dnešnej dobe potrebné resp. nutné ovládať anglický jazyk.

Anglickú školu som si vybral z troch dôvodov a to:

1. Využíva Callanovu metódu, ktorá je podľa mňa jednou z najefektívnejších metód akú som mal možnosť za posledných 10 rokov štúdia angličtiny spoznať. No na druhej strane je dôležité, aby obe strany participovali a pochopili Callanovu metódu.
  2. Angličtinu zbožňujem a táto škola mi dáva príležitosť naplno sa jej venovať a zároveň  učiť ľudí podstatné veci, ktoré sú potrebné na to, aby sa človek jazyk naučil. To je podľa môjho názoru zaručené hlavne tým, že v nej učia študenti, ktorí s angličtinou aktívne pracujú každý deň.
  3. Dáva mi možnosť pracovať v kolektíve mladých ľudí, ktorí sú výnimoční a zároveň, každý z nás je iný. Čo tiež pokladám za prínos pre študentov.

Momentálne som začal štúdium Medzinárodných vzťahov a hospodárskej diplomacie na Ekonomickej univerzite v Bratislave, kde sa okrem angličtiny venujem aj francúzštine a ruštine. Zaujímam sa o politiku, Európsku úniu, baví ma hokej (ale iba ten náš slovenský J) a plávanie. Rád ľudí rozosmievam a bavím ich. Som tu pre Vás – tých, ktorí chcete a máte záujem zlepšiť svoju angličtinu.