Barbora Kertýsová

Ahojte, volám sa Barbora, ale väčšina kamarátov a známych ma volá Baška. Pochádzam z malého, ale krásneho mesta Bardejov na východnom Slovensku a v súčasnosti študujem medicínu na Lekárskej fakulte v Bratislave. V roku 2016 oslavujem svoje 23. narodeniny. V anglickej škole učím od začiatku roka 2016, práca lektora ma nesmierne baví a som rada, že môžem svoje vedomosti predať študentom, ktorí sa rozhodli pre Callanovu metódu učenia sa angličtiny.

Angličtinu som sa učila už od základnej školy, kde som okrem klasického vyučovania v škole navštevovala aj Inštitút cudzích jazykov v Bardejove. Počas 3. ročníka na gymnáziu som absolvovala rok  štúdia v americkom štáte New York, čo mi prinieslo nie len veľa študijných, ale aj životných skúseností. Naučila som sa plynule komunikovať v anglickom jazyku, našla som si množstvo priateľov nie len v školskom prostredí, ale aj mimo neho a otvorilo mi to dvere aj pre také príležitosti, ako je byť lektorom v Anglickej škole v Bratislave.

Okrem štúdia a pracovania mám aj mnohé iné záľuby, ktorým sa snažím čo najaktívnejšie venovať. Od ôsmych rokov hrám na husliach a klavíri, zo športov mám najradšej tenis a snowboarding, no mojou najväčšou záľubou a vášňou sú zvieratá a pomoc opusteným a týraným psom. Už dlhé roky som dobrovoľníčkou v karanténnej stanici pre psov v Bardejove a doma mám šiestich psíkov, ktorí mne a mojej rodine spestrujú život v každom smere.

Verím, že študenti, s ktorými mám možnosť stretávať sa v anglickej škole, majú naše spoločné hodiny radi aspoň tak, ako ja a budú sa tešiť na každé naše stretnutie. Ja sa na každé z nich bezpochyby veľmi teším! :)