Františka Fijalková

Senior Teacher

Ahojte! Volám sa Fany a už dva roky pracujem pre skutočne najlepšiu Anglickú školu. Niečo o mne a o mojom pôsobení v nej sa Vám pokúsim priblížiť v nasledujúcich riadkoch.

Pred viac ako 20 rokmi som sa narodila v Bratislave, kde aj celý život žijem. Ak sa pýtate, prečo ma rodičia chceli ukrátiť o oslavu menín, nič sa nebojte pretože moje „normálne“ meno je Františka Fijalková, takže moja rodina ma nechcela o nič ubrať a hlavne nie o archaické meno. To mi však prinieslo naozaj veľa vecí do života, napr. nespočetne veľa prezývok už na základnej škole (áno, deti vedia byť kruté J) a najmä veľa trapasov, ktoré ma vlastne charakterizujú. Neviem, či je to práve mojim menom alebo niečím iným, čo som dostala do vienka, vďaka čomu neustále priťahujem situácie trápneho a ošemetného charakteru, no už raz tak tomu je a nie je ich málo – dokonca existuje dokument, kam ich moji priatelia všetky zapisujú. Čo je na tom však najhoršie, je fakt, že za pár sekúnd adrenalín naženie do mojej polo-albínskej tváre všetku krv a už neexistuje spôsob, akým by vysvetlila, že sa nič nedeje.

Ďalším rozlišovacím znakom, keby ste ma niekedy mali identifikovať na polícií, je moja mierne infantilná záľuba k hrám! Čo znamená, že ak bude za sklom oproti Vám dievča do 155cm vykrikovať: „ Poďme sa niečo zahrať, kým tu postávame!“, je vysoká pravdepodobnosť, že som to ja. Aby som však toho o sebe napísala viac a nezaťažovala Vás nezaujímavými opismi, skúsim to v skratke na príklade toho, čo by som zaškrtla v dotazníku: V časti záľuby by to boli nasledovné: ľudia, psychológia, príroda, nakupovanie, knihy a všetky druhy umenia či športov... no určite nepohrdnem ničím, čo by možnosti ponúkali.

Posledný bod o mne (už teraz musím pôsobiť dosť narcisticky) sa týka štúdia. Mám za sebou 12 rokov štúdia na cirkevnej škole, čo je istým spôsobom tiež poznačujúce osobnosť,  a ročné štúdium anglického jazyka zakončené štátnicou. Momentálne navštevujem VŠMU, konkrétne odbor (názov ktorého sa nezmestí do žiadnej kolónky tlačív) Produkcia a distribúcia audiovizuálneho umenia a multimédií. V budúcnosti by som sa preto rada venovala zveľaďovaniu filmového či mediálneho prostredia, aby sa už moje deti nemuseli pozerať na Paneláky, Farmy alebo iné formáty podobnej tvorby.

Veľkou časťou, môjho života je samozrejme moja práca, niekedy viac zábava, v Anglickej škole. Pracujem tu okolo 2 rokov a som naozaj vďačná za túto príležitosť.  Spája totiž tie najdôležitejšie veci: Na jednej strane je to skvelý pracovný kolektív, v ktorom sme všetci na jednej „vlne“ a radi spolu trávime čas i mimo priestorov našej školy. A na strane druhej je to možnosť neustáleho vzdelávania sa, napredovania či už v práci s ľuďmi, jazyku alebo nespočetne veľa iných vecí.

Keď si teda toto všetko zhrnieme, zistíme, že na hodine neučí len lektor študentov ale i oni učia jeho, čo je obojstranne výhodná rovnica, za ktorou stojí ešte jedno rovná sa = Anglická škola s.r.o. - tá pravá práca pre mňa.