Karolína Pavlovičová

School Manager

Volám sa Karolína Pavlovičová a v Anglickej škole učím už štvrtý rok. Od februára 2015 pôsobím popri učení aj ako School Manager-ka. Práca ma veľmi baví a beriem ju zároveň aj ako svoje hobby, pretože učenie sa jazykov by som tiež mohla nazvať svojím hobby. Rodičia ma odmalička k angličtine a tak isto k znalosti cudzích jazykov viedli, keďže v tejto dobe je to veľmi dôležité. Anglické kurzy som teda navštevovala už skutočne od nízkeho veku, až do svojho osemnásteho roku, a vtedy som odišla na študijný pobyt do USA, konkrétne do Minnesoty. Bol to pre mňa fantastický semester strávený na strednej americkej škole, takýto zážitok by som priala každému. Anglický jazyk sa mi tam „zakorenil“, utvrdil, a nie len to, ale získala som veľa nových priateľov a známych a celkovo to bol jeden veľký zážitok plný nepoznaného. Do Ameriky by som sa vždy veľmi rada vrátila. Navštívila som aj Veľkú Britániu, kde žil jeden môj rodinný príslušník, tiež ju považujem za úžasnú krajinu, ale Amerika a aj americký prízvuk mi prirástli k srdcu.

Ako som už spomínala, učenie sa jazykov je mojim hobby, a preto som navštevovala gymnázium s bilingválnym zameraním, kde som sa učila taliančinu. Toto gymnázium trvalo päť rokov, ale bolo to skvele strávených päť rokov strednej školy, s intenzívnou výukou taliančiny, kde prvý rok sme sa učili čisto iba taliansky jazyk, a zvyšné štyri roky sme mali predmety ( samozrejme okrem slovenčiny :-) ) len v taliančine. Mali sme aj profesorov pochádzajúcich z Talianska, dozvedela som sa veľa o ich kultúre, viackrát sme tam zo školy za tých päť rokov vycestovali a mali sme kopu zážitkov. Napríklad výmenné pobyty s Talianskymi študentmi, to bolo veľa zábavy :-) Taliansko je ďalšou krajinou, ktorú som si mimoriadne obľúbila, a do ktorej sa rada vraciam.

Keď som dokončila strednú školu, mala som dlhé leto pred sebou, keďže semester na vysokej sa začínal neskôr, tak som sa rozhodla vyskúšať si prácu v zahraničí, konkrétne som si zvolila španielsku Mallorku, kde som robila čašníčku v jednom hoteli. Bolo to úžasné leto a španielsky jazyk som si veľmi zamilovala, keďže sa podobal na taliančinu. Keď som sa po lete vrátila, hneď som sa prihlásila na kurzy španielčiny, v ktorých už tretí rok pokračujem, a čo ma veľmi potešilo, aj na vysokej škole som mala možnosť zahlásiť sa na španielčinu, čo som hneď využila. Na Mallorku som sa ešte jedno leto vrátila, taktiež pracovne, a dúfam, že sa mi to niekedy ešte podarí.

Momentálne som na vysokej škole už štvrtý rok, študujem cestovný ruch, a aj preto veľmi rada cestujem J Okrem Európskych krajín som navštívila už aj Áziu ( Thajsko, Malajzia, Singapur ), Mexiko a aj Keňu. V každej z týchto krajín sa dá perfektne dohovoriť po anglicky.  Uvedomila som si, že angličtina je neskutočne dôležitá. Preto si svoju prácu v Anglickej škole cením, pretože viem, že ľudia si od nás odnesú jednu veľkú cennosť, a to je jazyk.

Všetkým Vám držím palce pri učení sa tohto krásneho jazyka, a hlavne, aby ste to s nami brali aj ako zábavu, nie len ako povinnosť.