Kristína Juranová

Teacher

Volám sa Kristína a pochádzam z Modry. Momentálne študujem učiteľstvo anglického jazyka, čiže práca lektorky pre mňa nie je iba nejakou brigádou, ale ma náramne baví a dáva mi potrebnú prax do budúceho zamestnania.

Odmalička som mala k angličtine veľmi blízko a navštevovala som rôzne doplnkové hodiny. Som toho názoru, že ak vás niečo chytí, treba si za tým ísť. Hlavne ak viete, že to bude mať svoje ovocie. Síce nie hneď, no po čase sa zaručene dostaví. A ten pocit zadosťučinenia je na nezaplatenie. Nehovorím teraz len o tých najzákladnejších výhodách znalosti cudzieho jazyka, t.j. dohovorenie sa v cudzej krajine, či lepšie uplnatnenie sa na trhu práce. Chcela by som vyzdvihnúť aj tie zdanlivo malé veci, ako možnosť pozrieť si anglický, či americký film v pôvodnom znení, pochopiť text piesne, ktorá práve hrá v rádiu, alebo úplnú maličkosť ako porozumieť nápisu na vašom tričku. Verte mi, z týchto drobností sa budete tešiť ešte oveľa viac.

Naučiť sa rozprávať cudzým jazykom nie je ľahké, no uvidíte, že to stojí za to. Preto ak máte chuť, odhodlnanie a trpezlivosť vydať sa na túto cestu, máte môj obdiv a plnú podporu.