Michal Sagula

Ahojte, volám sa Michal a mám vyše 21 rokov. K môjmu fyzickému zjavu aspoň toľko, že s mojími dvoma metrami som spomedzi kolegov asi najvyšší.  Preto už beriem ako samozrejmé, keď sa ma niekto opýta či teda hrávam ten basketbal. A ja odpoviem, že hrával som, 9 rokov môj život nebol pomaly o ničom inom. Avšak v kútiku duše som vedel, že to nebude asi to, čím by som sa chcel živiť. Čo by bolo to pravé, som však nevedel a tak som sa chytil toho čo mi prišlo k srdcu najbližšie – angličtiny.  Išiel som teda na Gymnázium Bilíkova, kde práve otvárali prvú anglickú bilingválnu triedu.  So spolužiakmi sme po čase pochopili, že sme skôr akýmsi experimentom, no verím že tak či onak sa na mňa niečo užitočné nalepilo. V 18-tich som sa mal tú možnosť stráviť jeden školský rok v USA, kde som musel byť komunikatívny. Viete, keď vás tam uchýli nejaká rodina, tak si zaslúži aspoň nejaký ten kultúrny zážitok. V maturitnom ročníku som sa na rok dal na dráhu divadla, avšak po prvom neúspechu na príjmačkách som to ihneď otočil iným smerom a stal sa študentom Univerzity BISLA (pre viac info vložte do Googlu). Tam máme v povinnosti neustále písať jednu esej za druhou a tak sa ďalej zdokonalovať, tento krát v písanej angličtine.  Čo dodať, vo voľnom čase si zacvičím, zaujímam sa o rôzne diéty a pôstenie(nie, nemá to nič s náboženstvom), inak ma baví psychológia, ocením dobrý film, no hlavne, rád filozofujem nad životom.  Keď učím, uvítam ak sú študenti uvoľnení a nechajú sa unášať prúdom hodiny.  No dosť bolo rečí, teším sa na vás!