Oto Šereš

Volám sa Oto a pochádzam z Trenčína. Angličtina mi učarovala niekedy v druhej polovici základnej školy. S príchodom internetu som si pomaly začal uvedomovať, aké množstvo informácií sa tam vonku nachádza v inom jazyku. Knihy, filmy, seriály, z ktorých som objavil čaro rôznych prízvukov a dialektov. Jednoduchá zvedavosť ma dohnala k tomu sa pýtať čo najviac, ale v prvom rade rozprávať pri každej možnej príležitosti. Po istom čase som sa začal cítiť v angličtine viac a viac doma. Na strednej som si tým pádom už vybral jazykovú triedu na gymnáziu. Tam som doladil detaily a momentálne študujem odbor Európske štúdia na Univerzite Komenského, ktorý je po anglicky. Práca lektora je prácou s ľudmi a ja cítim príjemný pocit zadosťučinenia, keď niekomu môžem pomôcť na jeho ceste k plynulej angličtine. Už od prvého interview som cítil priateľskú atmosféru Anglickej školy a jej kolektívu. Túto atmosféru sa snažím šíriť ďalej aj počas učenia a preto si prácu lektora užívam.