Petra Pančíková

Senior teacher

Ahojte! Volám sa Petra a na Univerzite Komenského študujem odbor prekladateľstvo-tlmočníctvo v jazykoch angličtina a španielčina. Angličtina je mojou veľkou záľubou a nie je teda náhoda, že sa jej venujem full-time, a to v práci, v škole, ale aj vo voľnom čase (knihy, hudba, filmy, seriály). Rada o sebe tvrdím, že som poangličtená až-až, možno až príliš. Ale angličtiny a jej štúdia predsa nikdy nie je dosť! Som celkom dosť pro-British, čím chcem len naznačiť, že ma veľmi zaujíma britská kultúra a veľmi sa mi páči rozmanitosť britských prízvukov, najviac obdivujem škótsky. Aby toho nebolo málo, v rámci školy sa venujem aj anglickému divadlu. Som súčasťou divadelného krúžku katedry Anglistiky a Amerikanistiky, a každý semester hráme hry v anglickom jazyku. Minulý semester sme sa napríklad pustili do Shakespeara. Vhĺbiť sa do starej angličtiny a komunikovať v nej bolo naozaj veľmi zábavné, ale aj komplikované. Nech to však nevyzerá tak, že žijem len pre angličtinu, vo voľnom čase sa učím hrať na klavíri, plávam, fotím, chodím na koncerty, zaujímam sa o umenie a venujem sa aj druhému dôležitému jazyku – španielčine.

V Anglickej škole budem čochvíľa oslavovať svoje druhé výročie a nemôžem tomu uveriť! Som šťastná, že sa môžem prakticky stále venovať svojej milovanej angličtine – nie len v škole, ale aj v práci, ktorá vlastne z môjho pohľadu nie je ani tak striktne prácou, ale hlavne príjemne stráveným časom a zábavou. Učenie a komunikácia s ľuďmi ma veľmi bavia a už som si z toho veľa odniesla. Ako dosť urapotanému človeku mi veľmi vyhovuje Callanova metóda a celkovo štýl výučby v Anglickej škole. Mám rada dynamiku a keď mi hodina uletí ako nič. Je v tom veľa elánu a istý „drive“, ktorý cítim ešte dlho potom, ako doučím. A keď si vlastne človek uvedomí, že niečo zo svojich vedomostí posunul ďalej, je to skvelý pocit. Cíti, že vykonal dobrú prácu a s úsmevom môže povedať, že zo seba vydal maximum.

Prostredníctvom Anglickej školy som si vyskúšala učiť ľudí rôznej vekovej kategórie a jazykovej zdatnosti, naučila sa ako s nimi zaobchádzať, a ako treba robiť pri nich rozdiely a nehádzať ľudí do jedného vreca. Som vďačná aj za náš lektorský kolektív, v ktorom máme super ľudí. Sú to skvelí učitelia a veľmi priateľskí, ambiciózni a zábavní ľudia. Verím, že všetko, čo som sa doposiaľ naučila a ešte sa aj naučím vďaka Anglickej škole mi určite pomôže v mojej budúcej (dúfam) kariére prekladateľky a tlmočníčky. A ak sa aj nebudem venovať tomuto odboru, som si istá, že všetko, čo mi táto práca dala bude mať len pozitívny dopad na môj život. A samozrejme, už má! J