Simona Horváthová

Ahojte, volám sa Sima, mám 19 rokov a pochádzam z Modry. V našej Anglickej škole učím už druhý rok, predtým som ju sama ako študentka navštevovala.

Práca ma veľmi napĺňa, či už kvôli vám ako študentom, ale aj kvôli skvelému kolektívu, ako v Bratislave, tak aj v Pezinku.

Som príkladom toho, že anglický jazyk sa dá naučiť, aj keď neabsolvujete zahraničné pobyty, ale aj to je skvelá skúsenosť a pomôže vám zlepšiť vašu angličtinu. No nemusíte sa báť, že je to jediný spôsob ako zvládnuť cudzí jazyk, stačí vaša usilovnosť a odhodlanie.

Momentálne už druhým rokom študujem na Lekárskej fakulte UK v  Bratislave, ale aj napriek tomu sa naďalej venujem učeniu anglického jazyka, pretože ma to veľmi baví a rozširuje mi to obzory. Medzi moje koníčky patrí čítanie, hudba (hrám na flautu a gitaru), cestovanie, a to hlavne po Európe, no rada by som precestovala celý svet.

Všetci, ktorí váhate, či so štúdiom angličtiny začať, si musíte uvedomiť, že znalosť cudzieho jazyka vám otvára mnohé dvere do sveta, či už je to v sfére pracovnej alebo osobnej.

„A different language is a different vision of life.“ Frederico Fellini