Lorett Schindlerová

Rozhovor s lektorkou anglickej školy

Opäť vám prinášame rozhovor s ďalšou členkou tímu Anglickej školy - Lorett Schindlerovou ! Enjoy !

PREČO SI SA ROZHODLA UČIŤ ANGLIČTINU A AKO SI SA DOSTALA DO ANGLICKEJ ŠKOLY ?

Popravde som si nikdy predtým nepredstavovala, že by som sa venovala učeniu. Ale práve keď som sa vrátila z Nového Zélandu celá nadšená robiť niečo s angličtinou a hlavne s ľuďmi, dozvedela som sa o Anglickej škole od známej - jednej z našich bývalých študentiek ktorá si AŠ aj samotnú Callanovu metódu veľmi pochvaľovala. Tak som si povedala, že prečo to neskúsiť a ukázalo sa to ako pre mňa ideálna práca.

KTORÝ STAGE SA TI UČÍ NAJLEPŠIE A PREČO ?

Pravdepodobne k počudovaniu mojich kolegov sú to práve tie nižšie. Taký 2-4 stage sú ideál, pretože na ne mi aj akosi najviac sedí Callanova metóda. Je výrazne vidieť postup skoro z hodiny na hodinu, čo potom motivuje aj študentov a v takej skupine, kde sú nadšení študenti, je naozaj radosť učiť.

ČO ROBÍŠ AK NEUČÍŠ V ANGLICKEJ ŠKOLE ?

Okrem učenia angličtiny som aj sama študentkou, ale mojím odborom je biológia. Okrem vášne pre prírodu, hudbu a cestovanie sú to však samozrejme aj jazyky v ktorých sa v poslednej dobe zdokonaľujem iba samoštúdiom, ale dúfam že čoskoro sa mi opäť podarí aspoň na čas vycestovať do zahraničia a precvičiť si ich v praxi.

ODKAZ ŠTUDENTOM ?

Najdôležitejšia je motivácia! S ňou sa dá dokázať takmer všetko- dokonca aj zvládnutie angličtiny :) A ak sa dá skúste vycestovať do zahraničia, kde budete angličtinu nútení používať, alebo aspoň si raz za čas pozrite nejaké filmy v angličtine - ideálne na učenie aj s anglickými titulkami. Z osobnej skúsenosti môžem potvrdiť že to naozaj pomáha.

PREČO SA MAJÚ ŠTUDENTI TEŠIŤ NA HODINU S TEBOU ?

Lebo ja sa vždy teším na hodinu s nimi :)

KTORÚ Z AMERICKÝCH RESP. ANGLICKÝCH TV SHOWS ODPORÚČAŠ ŠTUDENTOM POZRIEŤ SI V PôVODONOM ZNENÍ ?

Ja osobne nie som zrovna odborník na TV shows, ale z tých amerických mi taká najznámejšia, zrozumiteľná a pre všetkých vhodná príde Friends, a ak máte okrem anglického akcentu radi aj anglický humor tak možno Black books by sa mohlo páčiť.