Marry Šormanová

Rozhovor s lektorkou Anglickej školy

Tento týždeň nám rozhovor poskytla Marry Šormanová, prajeme príjemné čítanie.

1. Mary, prečo práve učenie angličtiny a prečo práve Anglická škola ?

Pred rokom by mi ani nenapadlo, že zo študentskej lavice sa presuniem za tú učiteľskú, keďže do Anglickej školy som sa dostala viac menej náhodou. Moja veľmi dobrá kamarátka Loretta, ktorá tu pracuje, mi dala vedieť, že sa hľadajú noví lektori, tak som to vyskúšala a myslím, že práca mi veľmi sadla. Som veľmi spoločenská a preto som veľmi rada, že takto pracujem s ľuďmi.

2. Si jedna z najdynamickejších lektoriek, ako to robíš, že vydržíš ísť 50 minút ako "píla" ?

To ani sama neviem:). Častokrát sa mi dokonca stáva, že ak aj na hodinu idem unavená alebo so zlou náladou, tak z nej odchádzam doslova "naspeedovaná" s úsmevom od ucha k uchu a aj večer doma pokračujem v nasadení a intenzivne rozprávam, o čom by vedela rozprávať moja rodina.

3. Podeľ sa s nami s nejakou pikoškou z Teachers Room ?

Nazvala by som ju skôr Teachers (Living) room, pretože v nej vládne taká príjemná atmosféra, že niektorí kolegovia z nej majú prechodné bydlisko.

4. Ktoré skupiny resp. stage sa ti učia najlepšie / najhoršie ?

Každý stage má niečo do seba. Na tých začiatočných sa mi páči, ako rýchlo to ide-hodiny sú veľmi dynamické a študenti napredujú neskutočným tempom. Pri vyšších sa zase už môžeme na začiatku hodiny normálne po anglicky porozprávať, čo vždy urobí príjemnú atmosféru na nasledujúcich 50 minút.

5. Aké zmeny na sebe badáš odkedy učíš v Anglickej škole ?

Mám ešte menej času ako som mala, čo vie byť vyčerpávajúce, ale chodím sem rada.

6. Na záver, čo by si odkázala našim študentom ?

Najlepšou pomôckou pri učení je pozitívny prístup a dobrá nálada, takže nimi netreba šetriť!