Nováčik v Callanovej metóde

Informácie pre študentov začínajúcich s Callanovou metódou

Pripravte sa na revolúciu v učení anglického jazyka

Callanova metóda výučby angličtiny je revolučná svojou účinnosťou a spracovaním študijných materiálov. Rovnako revolučná je aj v spôsobe, akým samotné kurzy prebiehajú.

--- Často kladené otázky a odpovede ---

Vážení noví študenti, dovoľte nám oboznámiť Vás so zásadami výučby angličtiny Callanovou metódou v Anglickej škole®:

 • Na prvých 2-3 hodinách môžete zažiť „šok“. Nezamýšľajte sa preto veľmi nad samotnou metódou. Primajte metódu výučby anglického jazyka s otvorenou mysľou.
 • Jedným z kľúčov k úspechu učenia sa cudzieho jazyka je opakovanie, opakovanie a opakovanie. Preto sa aj na našich hodinách veľa opakuje.
 • Angličtinou v praxi sa všeobecne hovorí v rozsahu 150 až 180 slov za minútu. Lektor na našich hodinách hovorí 200 až 240 slov za minútu. Rýchlosť Vám uľahčuje rozumieť angličtine v praxi. Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.
 • Naši lektori sa v priebehu kurzu striedajú. U nás sa učíte rozpoznávať aj rôzne prízvuky angličtiny.
 • V priebehu Vášho kurzu sa k Vám môžu pridať noví študenti. U nás sa na hodine určite nudiť nebudete.
 • Nechajte našich lektorov vkladať slová do Vašich úst. Tak, ako rozprávajú oni, postupne sa naučíte hovoriť aj Vy. Anglická škola® ručí za kvalitu a efektivitu Callanovej metódy.
 • Ak ste už predtým absolvovali hodiny angličtiny, ale ste pomalí v rozprávaní a porozumení, musíte začať 1.knihou. Callan Method Book I musí byť opakovaná, až kým slová nepreniknú do Vášho jazyka takmer tak spontánne a ľahko ako slová vo vlastnom jazyku.
 • Lektor Vás bude poháňať a preto si nemusíte z hodiny úplne všetko pamätať. Na hodine nie je dôležité ihneď všetko pochopiť! U nás platí: „Opakovanie, opakovanie a opakovanie“ všetko budete počuť ešte mnoho krát počas výučby.
 • Ako náš študent si môžete hodiny Callanovej metódy nahrávať na diktafón.
 • Počas otázok a odpovedí na hodine nečítajte knihu. Sústreďte sa na počúvanie a rozprávanie.
 • Naši lektori na hodiny nemeškajú, preto nemeškajte ani Vy. Ak napríklad meškáte 5 minút každú hodinu, to znamená 10% z 50 minútovej hodiny. 5minút Callanovej metódy je ako 15 minút klasickej hodiny angličtiny. Prichádzate o veľa.

 

Lektor zodpovedá za obsah a priebeh hodiny.

Pravidlá Callanovej metódy platia aj pre našich lektorov.

 • Lektor začína hodinu vždy načas.
 • Lektor striktne dodržiava zásady Callanovej metódy a vyučuje podľa Callanovej učebnice.
 • Lektor na začiatku hodiny vždy vyzve študentov otázkou „Ask him a question“. Kým sa lektor pripraví, študenti sa medzi sebou pýtajú, čo si pamätajú z predošlých hodín.
 • Počas celej hodiny je lektor v pohybe. Sedí len v prípade čítania, alebo diktátu.
 • Lektor rozpráva rýchlo, cca. 200 až 240 slov za minútu, počas celej hodiny. Počas celej hodiny neustále rozpráva.
 • Každú otázku sa učiteľ pýta dvakrát. Hneď za ňou napovie odpoveď - nie však celú. Ak si nie ste istý svojou odpoveďou, nechajte sa viesť učiteľom - opakujte po ňom.
 • Lektor vždy opravuje výslovnosť študentov.
 • Začiatočníci čítajú až po cca. 3 hodinách. Diktáty sa píšu až po 5 lekcii prvej knihy.
 • Lektor vyzýva študenta k odpovedi rukou.
 • Lektor dohliada na to, aby nahrubo vytlačené slová v Callanovej knihe boli dôkladne preložené a precvičené.

 

Zaujíma nás spätná väzba. V priebehu kurzu budete môcť v anonymnom dotazníku vyjadriť svoje názory na lektorov a proces výučby angličtiny v Anglickej škole®.

Ak Váš lektor na hodiny mešká, prosím ohláste to v kancelárii Anglickej školy®!

Články a informácie o Callanovej metóde

Nové učebnice Callanovej metódy
12/10/2012 - 13:43

A je to tu! Dlho očakávaná NOVÁ edícia učebníc Callanovej metódy je už na Slovensku a ANGLICKÁ ŠKOLA Vám ju ponúka od Januára 2013 ako prvá na Slovensku.

Pri príležitosti 80-tych narodenín jej tvorcu – pána Robina Callana, ktorý oslavoval toto jubileum 6. októbra 2012 a 50. výročia založenia prvej Callanovej školy vo Veľkej Británii, pripravili metodici v mekke Callanovej metódy Callan School of English v Londýne (http://www.callan.co.uk/en/) úplne novú modernú a vylepšenú edíciu učebníc.

Vedeli ste, že ...?
10/02/2012 - 18:06

Originálna Callanova metóda sa objavila na slovenskom trhu už v roku 2003? Práve vtedy po prvý krát zverejnila jazyková škola Anglická škola® svoju web stránku www.anglickaskola.sk, na ktorej začala ponúkať kurzy vtedy na Slovensku ešte úplne neznámej metódy. Začiatkom roka 2004 sme otvorili prvé kurzy a odvtedy patríme k najkvalitnejším jazykovým školám na Slovensku. Sme prvá škola, ktorá priniesla Callanovu metódu (vo svete má už viac ako 30- ročnú tradíciu) na Slovensko. Začali sme so štyrmi lektormi.

Callanova metóda a jej výhody
09/23/2012 - 22:26

Kurzy angličtiny v Bratislave, ktoré ponúka naša jazyková škola, sú zamerané na revolučnú Callanovu metódu. Callanova metóda sa od iných spôsobov vyučovania angličtiny odlišuje tým, že vychádza z modelu výučby, akým si dieťa osvojuje svoj materinský jazyk.

Angličtina pre deti Callanovou metódou
06/19/2012 - 12:02

Anglická škola s.r.o. umožňuje okrem intenzívnych kurzov pre dospelých aj kurzy pre deti.

Tieto kurzy pre deti sú tiež vo forme Callanovej metódy, ktorá je veľmi účinnou metódou na učenie sa angličtiny rýchlo a efektívne. Je to priama a dynamická metóda, preto je veľmi vhodná pre deti, ktoré si určite obľúbia dynamickosť výučby našich lektorov a určite sa počas hodiny nebudú nudiť.

Callanova metóda v anglickej škole
06/19/2012 - 11:48

Anglická škola, s.r.o. ponúka kurzy angličtiny Callanovou metódou. Orientujeme sa výhradne na anglický jazyk a preto si môžete vybrať zo širokej škály kurzov – od angličtiny pre začiatočníkov až po pokročilé úrovne, kde si výučbu môžete spestriť aj polo- alebo celo-konverzačnými hodinami. Callanova metóda je jednoduchá, zábavná a najmä praktická forma učenia sa cudzieho jazyka, kde sa študenti naučia najskôr myslieť a rozprávať po anglicky ako čítať a písať.

Branislav Jandek o výučbe callanovou metódou
03/07/2012 - 11:21

Tí, čo rozmýšľajú nielen nad učením sa angličtiny, ale hlavne nad jej naučením, by zo svojho uvažovania rozhodne nemali vynechať Anglickú Školu. Sme súkromná jazyková škola, sídliaca v Bratislave a Pezinku, ponúkajúca výhradne výučbu anglického jazyka, od absolútnych začiatočníkov po tak konkrétne zameranú klientelu ako účtovníci, či podnikatelia, nielen dnes rozšírenou Callanovou metódou.

Angličtina callanovou metódou u nás
02/29/2012 - 18:36

Anglická škola je jazyková škola, ktorá ako prvá na Slovensku začala vyučovať pomocou tzv. „Callan Method“. Callanova metóda perfektne spája tradíciu, overenú kvalitu (ide o metódu používanú od roku 1959) s flexibilitou a dynamickosťou. Vďaka tomu, že ide o výučbu angličtiny priamou metódou, študent sa učí anglický jazyk bez premýšľania a únavných písomných cvičení.