Kurzy angličtiny a môj pohľad na AŠ

Karolína Pavlovičová - lektorka v Anglickej škole

V Anglickej škole učím viac ako pol roka a musím povedať, že som si to tu ako lektorka veľmi obľúbila.

Čo sa týka výučby, používa sa Priama metóda, ktorá je podľa môjho názoru veľmi účinná. Je to vidieť na našich študentoch ako po úspešnom zdolávaní úrovní Callanovej metódy v anglickom jazyku napredujú. Myslím si, že forma takejto výučby je aj pre študenta zábavná a zaujímavá. Na hodinách sa nemá čas nudiť, pretože musí dávať pozor, aby vedel pohotovo reagovať na otázku. Lektor mu samozrejme s odpoveďou po celý čas pomáha, a preto sa teda študent nemá čoho obávať. Študenti si počas viacerých hodín otázky opakujú, čo v nich vyvoláva pohotovú reakciu v anglickom jazyku. Stačí len zaloviť v pamäti, a hneď sa im slovíčka či vety vybavia.

Okrem výučby Callanovou metódou Anglická škola ponúka aj konverzačné hodiny, hodiny anglickej gramatiky, Bussiness EnglishAccounting English. Hodiny konverzácie sú veľmi príjemné hodiny, my lektori si sami vytvárame témy na konverzácie, snažíme sa ich spraviť čo najzaujímavejšími, prikladáme k nim rôzne jazykové cvičenia, a podobne. Hodiny gramatiky sú určite veľmi účinné pre tých, ktorí v anglickej gramatike ešte nie sú príliš zbehlí. Takisto si tieto témy pripravujeme sami, pridávame vety na preklad a tiež cvičenia. Bussiness EnglishAccounting English, to sú hodiny na zdokonalenie sa práve v oblasti obchodnej angličtiny. Myslím si, že z takejto širokej ponuky si každý vyberie, v niečom sa nájde a bude ho to baviť. Ponúkané sú  aj detské kurzy pre rôzny vek a dokonca aj detské letné anglické tábory.

Ako som už spomínala, neučím tu ešte tak dlho, ale cítim sa tu výborne aj kvôli kolektívu, ktorý sa tu vytvoril a kvôli atmosfére. Anglická škola drží pokope nie len študentov, ale aj lektorov. Vznikajú tu kamarátstva, dokonca aj lektori, ktorí už v škole neučia, sa sem radi vracajú na rôzne teambuildingové akcie.

Keď už som pri tých akciách, veľmi rada spomínam na moju prvú takúto akciu, keď sme išli na školenie do Senca. Bola som tu vtedy nová, ľudí som teda nepoznala, no po jednom dni a jednej noci strávenej s týmto tímom ľudí som pochopila, že tu vládne neuveriteľná atmosféra a veľmi som sa tešila a stále sa teším z toho, že môžem byť súčasťou Anglickej školy. Okrem takejto akcie škola organizuje každý rok napríklad aj Christmas party, raz za čas sa vybehne len tak von do mesta, takže nás tam niekedy možno aj stretnete. Takisto sme my lektori zažili jeden veľmi fajn večer, ktorý sme nazvali filmovým večerom, kde sme pozerali, ako inak, film :) priamo u nás v jednej z učební pomocou dataprojektora. Takéto akcie sú teda podľa mňa úplne skvelé, hlavne kvôli utužovaniu kolektívu. Ale ako sa hovorí, najlepšie akcie sú tie neplánované, a tým myslím napríklad našu tzv. Teacher´s room (zborovňa, kde sa stretávame, keď učíme). Keď sa tam občas stretneme v hojnom počte medzi vyučovacími hodinami, vtedy tam tiež vie byť poriadna zábava. Preberajú sa rôzne témy a vždy ma veľmi rozveselí výraz v tvári našej šéfky, ktorá so slovami „Vás tu ale je!“ sa na nás príde občas pozrieť a zapojí sa do rozhovorov. Naozaj, atmosféru v škole by som zhodnotila na jednotku s hviezdičkou a nemenila!

Každému vrelo odporúčam vyskúšať si štúdium v Anglickej škole, pretože je to jedno úžasné miesto, kde rýchlo nadobudnete vynikajúce jazykové znalosti a tak isto sa stanete jej súčasťou ako sme sa stali my. Pretože tú dobrú atmosféru u nás vytvárajú z veľkej časti aj naši študenti, a my sme šťastní a hrdí na to, ako vidíme vaše výsledky, ktoré u nás dosahujete,  a ako vidíme, keď ste aj vy šťastní z vašich úspechov u nás. Preto prajem vám, našim študentom veľa šťastia a veľa zapálenia do učenia a zdokonaľovania sa. A prajem Anglickej škole, aby bola stále práve tou inštitúciou, do ktorej sa ľudia radi vracajú.

Karolína Pavlovičová

lektorka AŠ